Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

Tegoroczny Morski Wyścig Kajakowy 3MOLA, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się na plaży miejskiej w Gdyni Śródmieściu przy Bulwarze Nadmorskim. Wyścig rozegrany zostanie 1 czerwca 2014r. (w niedzielę) na dystansie 7 km od Bulwaru Nadmorskiego do molo w Gdyni - Orłowie i z powrotem.  W tym czasie organizatorzy Gdyńskiego Rodzinnego Festynu z okazji Dnia Dziecka przygotowali moc atrakcji. Ponadto na Bulwarze Nadmorskim i plaży odbywać się będą gry i zabawy oraz konkurencje kajakowe dla dzieci i rodziców, a także pokazy i możliwość testowania rożnych typów kajaków.

W tym roku 3MOLA pozostaną przy dotychczasowej nazwie, ale niestety wyścig kajakowy już po raz kolejny odbędzie się na ograniczonym dystansie. Pierwotna forma wyścigu mijającego mola w Gdańsku, Sopocie i Gdyni przekształciła się w festyn rodzinny w Gdyni. Ocenę tego faktu, pozostawiamy uczestnikom i serdecznie zachęcamy do udziału :)

Wpisowe 30 PLN, najlepiej przekazać na konto bankowe KW "Żabi Kruk" Bank PEKAO SA 40 1240 5400 1111 0000 4917 5789 z dopiskiem "opłata startowa 3MOLA". Zgłoszenia zawierające:

  • Imię i Nazwisko
  • Adres zamieszkania
  • PESEL
  • Kategorię startującego zawodnika
  • Telefon kontaktowy podczas wyścigu

New York Times poleca

Wypożyczalnię kajaków Żabi Kruk

Z przyjemnością informujemy, że Wypożyczalnia kajaków Żabi Kruk została umieszczona w anglojęzycznym przewodniku prestiżowego dziennika New York Times z serii "36 godzin".

W dobrych ksiegarniach poszukaj przewodnika "36 godzin: 125 weekendów w Europie" ("36 hours: 125 weekends in Europe").

WIĘCEJ

WYPOŻYCZ KAJAK

Polecamy usługi wypożyczalni kajaków www.kajakiempogdansku.pl

WIĘCEJ

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl