Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

Z przyjemnością informujemy, że Wypożyczalnia kajaków Żabi Kruk została umieszczona w anglojęzycznym przewodniku prestiżowego dziennika New York Times z serii "36 godzin". Niebawem na półki księgarń trafi nowa pozycja - "36 godzin: 125 weekendów w Europie" ("36 hours: 125 weekends in Europe"), która ukazała się nakładem wydawnictwa Taschen, będącego największym na świecie sprzedawcą albumów, m.in. poświęconych sztuce. Przewodnik rekomenduje 125 miejsc w całej Europie, które można odwiedzić podczas weekendowej wycieczki. Ukazuje największe miasta, najsłynniejsze zabytki, ale także renomowane plaże czy miejsca dla miłośników aktywnej turystyki. Na liście znalazł się Gdańsk, który już w ubiegłym roku trafił na przygotowaną przez "New York Times" listę pereł turystycznych z całego świata. Wśród atrakcji turystycznych została wymieniona Wypożyczalnia kajaków Żabi Kruk, która proponuje zwiedzanie Gdańska w kajaku.

Wiosna to dla kajakarzy czas przygotowań do sezonu. Plany na przyszłość przeplatają się ze wspomnieniami udanych imprez. O wyprawie do Szwecji opowiada Jola Frankowska z Klubu Wodnego Żabi Kruk.

Klubową wyprawę do Szwecji zaczęliśmy planować już jesienią, czyli pół roku wcześniej. Z uwagi na okolicę, w której chcieliśmy pływać, przygotowania były bardzo drobiazgowe. Musieliśmy liczyć się z tym, że przez pewien czas będziemy odcięci od cywilizacji. Obawialiśmy się też nagłych załamań pogody.

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl