Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

klub 

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 60 osób. Jest jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona przede wszystkim w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy zarówno po wodach nizinnych jak i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej. 

Dla kandydatów z Trójmiasta organizujemy "Szkółki kajakowe". Podczas zajęć każdy jest w stanie zweryfikować swoje umiejętności, nauczyć się podstaw pływania w kajaku jednoosobowym, a przede wszystkim rozpoznać czy kajakarstwo to jest to, czego szukał. Po przystąpieniu do klubu rozpoczyna się staż członkowski, po którego zakończeniu zapada decyzja o przyjęciu kandydata do klubu.

Pływamy po wszystkich wodach, tych  trudnych i łatwych. Pora roku nie ma dla nas znaczenia. Od kilku lat zaniechaliśmy otwierania i zamykania sezonu. Pływamy przez cały rok. 

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl