Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

3mola 2014 mae 090nW Dniu Dziecka 1 czerwca 2014 r. po raz piąty odbył się Morski Wyścig Kajakowy 3MOLA. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Wodny "Żabi Kruk" oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów i Kajakarstwa. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Podobnie jak w zeszłym roku wyścig rozegrany został na dystansie ok. 10 km i rozpoczął się na plaży w Gdyni Śródmieściu. Trasa prowadziła do punktu kontrolnego przy molo w Gdyni Orłowie i z powrotem do Gdyni Śródmieścia. Podczas gdy kajakarze ścigali się na wodach Zatoki Gdańskiej na gdyńskiej plaży odbywał się Festyn Rodzinny. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, ale największym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy kajakowe. Piękna plażowa pogoda przyciągnęła całe rodziny.

Już kolejny raz gościmy u siebie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Ta największa teatralna impreza plenerowa w Trójmieście odbędzie się w dniach 11-14 lipca 2013 roku. FETA to ważny punkt na kulturalnej mapie Polski. Choć odbywa się Gdańsku, skupia uwagę widowni całego kraju oraz miłośników teatru spoza Polski. Wypełnia lukę między elitarnymi wydarzeniami teatralnymi a masowymi festiwalami muzycznymi. FETA poprzez język teatru ulicznego dociera do wyobraźni widzów w każdym wieku - wzrusza i zadziwia każdego, kto się na nią natknie.

Mamy zaszczyt przedstawić podsumowanie tegorocznej edycji Długodystansowego Ekstremalnego Biegu Inauguracja Lata DEBIL

  • W tym roku wystartowało 27 kandydatów
  • Bieg ukończyło z sukcesem i uzyskało zaszczytny tytuł DEBILa 10 śmiałków
  • Bieg ukończyło po czasie 8 osób
    Biegu nie ukończyło 9 osób

Tytuł Złotego D.E.B.I.L.a wywalczył Tomasz Sumara pokonując trasę w 23h 31min na najkrótszym kajaku eskimo salto 2,49 m !

fot. A. Wolny

2 czerwca 2013 r. odbył się Morski Wyścig Kajakowy 3MOLA. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Wodny "Żabi Kruk", Stowarzyszenie Trenerów i Instruktorów Kajakarstwa. Zabezpieczenie ratownicze zapewniła Prewencyjna Drużyna Kujawsko-Pomorskiego WOPR. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

12 -14 kwietnia 2013r.

KAJAK EXPO to wyjatkowe wydarzenie w branży, które stwarza możliwość dorocznego spotkania pasjonatów kajakarstwa i najważniejszych uczestników tego biznesu w Polsce. Na targach spotykają się producentci, importerzy i dystrybutorzy sprzętu oraz właściciele wypożyczalnii sprzętu wodnego, a także przedstawiciele organizacji zajmujących się upowszechnianiem kajakarstwa.

Już VII raz mogliśmy spotkać się z klubie filmowym Żyrafa w Gdyni. Niedawno zakończył się tam jedyny w swoim rodzaju przegląd filmów oraz konkurs fotografii o tematyce kajakowej. Po pięciu godzinach oglądania filmów i zdjęć Jury, a takze publiczność wybrali najlepsze prace. Oto zwycięzcy:

plakat 2012Już kolejny raz gościmy u siebie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Podczas tegorocznej XVI edycji organizatorzy szykują widzom cztery dni i cztery noce atrakcji na Starym Przedmieściu. W programie jest ponad 50 spektakli 25 teatrów z 9 krajów. Żabi Kruk ma także swój udział w FECIE. 12 lipca 2012r. o godz. 17.00 Teatr A3 po spektaklu 'Zmysły baby' wyruszy z Reduty Wilk uroczystą paradą, która zawita w nasze skromne progi, aby o godz. 18.00 zainaugurować festiwal otwarciem wystawy FOTO FETA. Następnie o 18.30 rozpocznie się u nas spektakl Klaipeda Castle Theatre 'Versalio Sodai' z Litwy, który zakończy się na Placu Wałowym.

130 debil_logoZnamy już listę kolejnych śmiałków, którzy na trwałe wpisali się do historii Długodystansowego Ekstremalnego Biegu Inauguracja Lata. Tegoroczny VIII DEBIL był wyjątkowy, ponieważ odbył się w 2012 jubileuszowym roku 65-lecia istnienia Klubu Wodnego Żabi Kruk oraz 20-lecia istnienia Stowarzyszenia KF KW Żabi Kruk. Nie było łatwo bo ostatecznie wystartowało 32 uczestników, 16 nie ukończyło, 2 dopłynęło po czasie (jednemu zabrakło aż 16 minut...) i tylko 14 zdobyło zaszczytny tytuł DEBILa. Oto oni:

Tegoroczne 3MOLA były zupełnie inne od poprzednich. Wśród głównych organizatorów oprócz Klubu Wodnego "Żabi Kruk" i Fundacji Ratownictwa "Bezpieczni Nad Wodą" pojawiła się gdańska AWFiS oraz Agencja Promotion-PL. Pierwszą zmianą było miejsce startu i mety. W tym roku przenieśliśmy się z Gdańska do Śródmieścia Gdyni przy Bulwarze Nadmorskim. Ta zmiana okazała się bardzo korzystna, a nowe miejsce zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Zmiana lokalizacji przyniosła ze sobą zmiany dystansów. Podstawowy wyścig został wydłużony do 15 mil morskich na trasie: START Gdynia Plaża Śródmieście - Molo w Orłowie - Molo w Sopocie - Molo Gdańsk Brzeżno (półmetek) - powrót i META: Gdynia Plaża Śródmieście. Została wyznaczona trasa krótszego wyścigu na dystansie 5 mil morskich: START Gdynia Plaża Śródmieście - Molo w Orłowie (półmetek) - META: Gdynia Plaża Śródmieście. Gry i zabawy na plaży w tym roku przybrały formę festynu, a także pojawił się nowy element -kolejna dyscyplina - marsze Nordic Walking, których to zawodnicy ścigali się na plaży na dystansie 8 Kilometrów: START Gdynia Plaża Śródmieście - Molo w Orłowie (półmetek) - META: Gdynia Plaża Śródmieście oraz 21 kilometrów: START Gdynia Plaża Śródmieście - Molo w Orłowie - Molo w Sopocie (półmetek) - powrót i META: Gdynia Plaża Śródmieście.

W dniach 13-15 kwietnia 2012r. Klub Wodny Żabi Kruk uczestniczył w KAJAK EXPO na Międzynarodowych Targach Gdańskich. Trzy dni imprezy minęły jak z bicza strzelił. Dzięki zaangażowaniu klubowiczów z sukcesem zmierzyliśmy się z nową formułą wystawienniczą

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl