Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

fot. A. Wolny

2 czerwca 2013 r. odbył się Morski Wyścig Kajakowy 3MOLA. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Wodny "Żabi Kruk", Stowarzyszenie Trenerów i Instruktorów Kajakarstwa. Zabezpieczenie ratownicze zapewniła Prewencyjna Drużyna Kujawsko-Pomorskiego WOPR. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W tym roku wyścig rozegrany został na krótszym dystansie i rozpoczął się na plaży w Gdyni Śródmieściu, trasa prowadziła do punktu kontrolnego przy molo w Gdyni Orłowie i z powrotem do Gdyni Śródmieścia. Piękna plażowa pogoda przyciągnęła wielu uczestników. Udział wzięło 46 zawodników płynących na 33 kajakach.

Ponieważ impreza odbywała się w ramach Gdyńskiego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy także kajakowe atrakcje dla najmłodszych. Odbyły się mini wyścigi oraz konkurencje plażowe.

Dziękujemy Miastu Gdynia za ufundowanie medali dla uczestników i pucharów dla zwycięzców oraz firmie Aquarius z Żukowa za ufundowanie nagród rzeczowych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

Szymon Wittstock w kategorii K-1M
Małgorzata Petryna w kategorii K-1K
Cyryl Teyssonnieres i Johann Cisey w kategorii K-2M
Magdalena Kopacz i Daniel Kopyczyński w kategorii K-2MIX

Pełne wyniki na stronie internetowej http://zabikruk.pl/3mola/

Jola Frankowska

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl