Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

plakat 2012Już kolejny raz gościmy u siebie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Podczas tegorocznej XVI edycji organizatorzy szykują widzom cztery dni i cztery noce atrakcji na Starym Przedmieściu. W programie jest ponad 50 spektakli 25 teatrów z 9 krajów. Żabi Kruk ma także swój udział w FECIE. 12 lipca 2012r. o godz. 17.00 Teatr A3 po spektaklu 'Zmysły baby' wyruszy z Reduty Wilk uroczystą paradą, która zawita w nasze skromne progi, aby o godz. 18.00 zainaugurować festiwal otwarciem wystawy FOTO FETA. Następnie o 18.30 rozpocznie się u nas spektakl Klaipeda Castle Theatre 'Versalio Sodai' z Litwy, który zakończy się na Placu Wałowym.

Przypomnijmy:

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA - festiwal organizowany jest od 1997 r. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce podczas roku 1000-lecia Gdańska. Festiwal stanowi przegląd europejskich i światowych teatrów ulicznych. Rokrocznie na festiwal zaprasza się ok. 25 teatrów ulicznych z całej Europy. Festiwal FETA jest znaną i cenioną wśród mieszkańców miasta oraz turystów imprezą kulturalną. Do niedawna impreza odbywała się w scenerii gdańskiej starówki. Od 2009 r. teatry goszczą na terenie Starego Przedmieścia. 

(JF)

PROGRAM FETY:  http://www.plama.art.pl/2011/06/feta/

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl