Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

Już kolejny raz gościmy u siebie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Ta największa teatralna impreza plenerowa w Trójmieście odbędzie się w dniach 11-14 lipca 2013 roku. FETA to ważny punkt na kulturalnej mapie Polski. Choć odbywa się Gdańsku, skupia uwagę widowni całego kraju oraz miłośników teatru spoza Polski. Wypełnia lukę między elitarnymi wydarzeniami teatralnymi a masowymi festiwalami muzycznymi. FETA poprzez język teatru ulicznego dociera do wyobraźni widzów w każdym wieku - wzrusza i zadziwia każdego, kto się na nią natknie.

W nadchodzącej edycji zobaczymy 28 teatrów z 12 krajów: z Czech, Niemiec, Polski, Holandii, Francji Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Litwy, Belgii, Rosji oraz Rumunii. W sumie będzie to aż 50 spektakli. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również ciekawych propozycji dla najmłodszych widzów. Prócz wydarzeń spod znaku teatru na naszych widzów czekają również dodatkowe atrakcje, m.in. wystawy fotografii dokumentujące ubiegłą edycję festiwalu.

Szczegółowy program http://www.trojmiasto.pl/feta

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl