Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

Z przyjemnością informujemy, że Wypożyczalnia kajaków Żabi Kruk została umieszczona w anglojęzycznym przewodniku prestiżowego dziennika New York Times z serii "36 godzin". Niebawem na półki księgarń trafi nowa pozycja - "36 godzin: 125 weekendów w Europie" ("36 hours: 125 weekends in Europe"), która ukazała się nakładem wydawnictwa Taschen, będącego największym na świecie sprzedawcą albumów, m.in. poświęconych sztuce. Przewodnik rekomenduje 125 miejsc w całej Europie, które można odwiedzić podczas weekendowej wycieczki. Ukazuje największe miasta, najsłynniejsze zabytki, ale także renomowane plaże czy miejsca dla miłośników aktywnej turystyki. Na liście znalazł się Gdańsk, który już w ubiegłym roku trafił na przygotowaną przez "New York Times" listę pereł turystycznych z całego świata. Wśród atrakcji turystycznych została wymieniona Wypożyczalnia kajaków Żabi Kruk, która proponuje zwiedzanie Gdańska w kajaku.

 

 

Informacja umieszczona na stronie wydawnictwa TASCHEN została zilustrowana mapą Europy, na której Gdańsk zaznaczono symbolem łabędzia. Sądzimy, że użycie tego symbolu może mieć związek z przygodą kajakową, która spotkała dziennikarza NYT zbierającego materiał do tego przewodnika. Parę lat temu w wypożyczalni pojawił się tajemniczy klient, który mimo deszczu i zimna wypożyczył kajak, żeby popływać po Gdańsku. Wtedy na Opływie Motławy gniazdował łabędź, który o tej porze roku miał pisklęta. Z tego powodu zalecaliśmy klientom zachowanie dystansu i omijanie okolicy gniazda. Po powrocie z kajakowej wycieczki okazało się, że ów tajemniczy pan został jednak zaatakowany przez "Big Swan". Musiało to wywrzeć na nim ogromne wrażenie, bo pełen emocji relacjonował atak. Na koniec przedstawił się, że jest dziennikarzem New York Times'a i powiedział, że zbiera materiały z podróży do Gdańska. Spotkanie z łabędziem zostało opisane w jego relacji z pobytu w Gdańsku.

(JF)

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl