Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

D.E.B.I.L. to Długodystansowy Ekstremalny Bieg Inauguracja Lata. Osoby, które zdołają dotrzeć na metę w planowanym czasie, zostają włączone do znakomitego grona i mogą szczycić się tytułem DEBILa.

17-18 czerwca 2011r.

To impreza dla kajakarzy z fantazją. Aby odnaleźć się w jej abstrakcyjnej formule, niezbędny jest dystans do siebie. Od siedmiu lat przyciąga kajakarzy akceptujących DEBILne zasady i odnajdujących się w oparach absurdu tej koncepcji.

Celem spływu jest pokonanie wyznaczonej trasy w 24 godziny. Do tej pory była to odległość 100 km, ale w tym roku poprzeczka znalazła się nieco wyżej i jest to prawie 130 km.

Do pokonania jest spora odległość po jeziorach kółka raduńskiego, rzeka Radunia wraz z jej najciekawszym przełomowym odcinkiem oraz długie i uciążliwe przenoski. Na koniec, kiedy człowiek marzy już o wyjściu z kajaka, trzeba finiszować Motławą i stojącymi wodami kanałów Gdańska do przystani w Żabim Kruku.


I najważniejsze: DEBIL to nie maraton! Tu nie chodzi o jak najszybsze pokonanie trasy. Uczestnicy na równi z umiejętnościami kajakowymi, siłą i wytrwałością mają wykazać się również umiejętnością planowania i podejmowania decyzji. Ważne jest przy tym także żeby zachowali dystans i poczucie humoru kiedy dopadnie ich słabość.

Każdy DEBIL musi mieć strategię

Pokonanie tej trudnej trasy wymaga strategii. Można płynąć nocą, ale jeśli rozsądek mówi - odpocznij - to zrób przerwę na posiłek, zdrzemnij się i wyrusz o świcie. Doświadczeni kajakarze wiedzą, że na przełomie Raduni sukces przyniesie płynięcie w małych grupach, kiedy to lepiej skupić się na współpracy i wzajemnej asekuracji niż wyścigu. Możecie być pewni, że rzeka najlepiej zweryfikuje umiejętności i nastawienie uczestników.

Spływ kończą tylko najwytrwalsi, najbardziej zawzięci i najlepiej przygotowani. Wszyscy ci, którzy pokonali własne słabości i dotarli do przystani K. W. Żabi Kruk w Gdańsku w regulaminowym czasie, znajdą swoje miejsce w historii DEBILa... a pozostali... coż, pozostanie im podjęcie kolejnej próby za rok...

Jola Frankowska

New York Times poleca

Wypożyczalnię kajaków Żabi Kruk

Z przyjemnością informujemy, że Wypożyczalnia kajaków Żabi Kruk została umieszczona w anglojęzycznym przewodniku prestiżowego dziennika New York Times z serii "36 godzin".

W dobrych ksiegarniach poszukaj przewodnika "36 godzin: 125 weekendów w Europie" ("36 hours: 125 weekends in Europe").

WIĘCEJ

WYPOŻYCZ KAJAK

Polecamy usługi wypożyczalni kajaków www.kajakiempogdansku.pl

WIĘCEJ

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl