Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

Spotkania podróżników kajakarzy Kajak Jamboree

Pomysł imprezy powstał w naszym klubie w 2006 roku. Do pomocy przy organizacji wcale nie trzeba było długo namawiać zapaleńców ze Studenckiego Klubu Kajakowego "Morzkulc". Początkowo impreza miała formę kameralną i do roku 2012 funkcjonowała pod nazwą „Kajak Jamboree Festiwal Video & Photo Show”. Na hasło "zróbmy festiwal" znalazło się kilka filmów i kilkadziesiąt zdjęć, których twórcami byli zaprzyjaźnieni trójmiejscy kajakarze. Miejscem imprezy został Klub Filmowy "Żyrafa" w Gdyni, który udostępnił swoją studyjną salę kinową oraz foyer dla wystawy zdjęć. Z czasem festiwal zaczął wzbudzać coraz większe zainteresowanie w środowisku kajakowym w Polsce i nie tylko. Swoje prace przysyłali kajakarze z Kamczatki, RPA, Wielkiej Brytanii, Rosji czy Łotwy. Kajak Jamboree stał się międzynarodowym przeglądem filmów oraz konkursem fotografii o tematyce kajakowej. Aby podsumować sezon na wodzie, termin festiwalu wypadał co roku w grudniu.

Od roku 2014 festiwal pojawił się w nowej odsłonie. Przeniósł się do gdyńskiego Klubu Muzycznego „Ucho”. Nieco zmieniła się formuła i nazwa na „Spotkania podróżników kajakarzy Kajak Jamboree”. Termin grudniowy przesunął się na przełom lutego i marca.

Celem imprezy pozostaje ciągle popularyzacja kajakarstwa poprzez prezentację amatorskich i profesjonalnych filmów oraz zdjęć dokumentujących wszelkie jego przejawy w kraju i za granicą. Każdy może zgłosić swój udział w konkursie, każdy może uczestniczyć w pokazach i dyskusjach na temat prezentowanych prac. Podczas pokazu prezentowane są także ciekawe filmy i zdjęcia pozakonkursowe. Prace oceniane są przez powołane Jury, a także przez publiczność.

Spotkania odwiedzają zaproszeni goście, którzy prezentują publiczności relacje ze swoich wypraw kajakowych.

Aktualnie Kajak Jamboree ma już ugruntowaną pozycję wśród imprez ogólnopolskich. Przyciąga coraz więcej uczestników, zarówno wśród autorów prac jak i wśród widowni. Kajak Jamboree obejmuje honorowe patronaty innych imprez kajakowych i udostępnia materiały jako atrakcje.

Kajak Jamboree to spotkania podróżników z festiwalową atmosferą w wydaniu kajakowym.

Dodatkowe informacje na stronie www.kajakjamboree.pl

Wszystkie filmy znajdują się na kanale YouTube Kajak Jamboree YouTube

Na bieżąco FACEBOOK

J.Frankowska

New York Times poleca

Wypożyczalnię kajaków Żabi Kruk

Z przyjemnością informujemy, że Wypożyczalnia kajaków Żabi Kruk została umieszczona w anglojęzycznym przewodniku prestiżowego dziennika New York Times z serii "36 godzin".

W dobrych ksiegarniach poszukaj przewodnika "36 godzin: 125 weekendów w Europie" ("36 hours: 125 weekends in Europe").

WIĘCEJ

WYPOŻYCZ KAJAK

Polecamy usługi wypożyczalni kajaków www.kajakiempogdansku.pl

WIĘCEJ

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl