Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

Zimówka, Tłuczewo- Paraszyno
13-14 marca 2010 r. rzeka Łeba

Tegoroczna zimówka przyciągnęła wielu chętnych. W Tłuczewie na moście zjawili się kajakarze z Morzkulca, Żabiego Kruka, Bałtyku -  no i oczywiście grupa piesza z narciarzami.

Natura nie była łaskawa. W rzece był niski stan wody, a grupa narciarska obawiała się braku śniegu na trasie, mimo że w mało nasłonecznionych miejscach był widoczny.

Niemniej jednak po chwili kajakarze zwodowali kajaki, narciarze przypięli narty, a piechurzy zarzucili plecaki i wyruszyliśmy. Mimo wszystko pogoda dopisała, było mroźno, ale słonecznie.

W niedzielę świeciło piękne słońce, zrobiło się bardzo ciepło i poszliśmy na wiosenny spacer do lasu. Śnieg znikał w oczach, a w powietrzu czuć było nadchodzącą wiosnę.

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl