Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

Spływ Wielkanocny, Radunia
Świąteczny Poniedziałek  5 kwietnia 2010 r.

Po raz kolejny odbył się klubowy wiosenny Spływ Wielkanocny. Obok sporej grupy kajakarzy uformowała się grupa piesza.

Rano zebraliśmy się w klubie i po spakowaniu przyczepy z kajakami pojechaliśmy do Lnisk gdzie rozpoczynała się trasa spływu. Grupa piesza wyruszała z Sulmina i tam też została zawieziona. Po przewiezieniu samochodów do Łapina, spłynęliśmy na wodę w poszukiwaniu wiosny. Poszukiwania nie były takie łatwe i oczywiste, ponieważ okazało się, że trwa jeszcze przedwiośnie. Przyroda dopiero niedawno zrzuciła z siebie zimową kołderkę śniegu, więc woda była zimna, okolica pełna suchych, zeszłorocznych traw i patyków, a słońce nieśmiało wyglądało zza chmur. Trzeba było mocno wytężać wzrok, żeby wśród traw wypatrzeć zwiastuny wiosny.

Rzeka miała jeszcze wysoki poziom wody i płynęła dość szybko. Trzeba było uważać, ponieważ roztopy naniosły sporo przeszkód głównie w postaci gałęzi. Wydawałoby się, że w tak zacnym gronie wprawionych kajakarzy obędzie się bez kąpieli, ale życie pokazało, że trzeba być czujnym nawet na wiosennym, świątecznym spacerze ;).

Kabinę wykonał jeden początkujący młody kajakarz (i to jest zrozumiałe), ale żeby dwóch IRR-ów? to już niespodzianka! Niestety zamoczył się także aparat fotograficzny, odpłynęły w dal okulary przeciwsłoneczne oraz czapeczka.

Kiedy opadły emocje związane z wyławianiem kajaków, wylewaniem wody i analizowaniem wywrotek, dopłynęliśmy na polanę w okolicach Niestępowa, gdzie zaplanowaliśmy postój. Czekała tam już nasza grupa piesza oraz przypadkowi turyści, którzy okazali się znajomymi kajakarzami.  Na postoju odbył się konkurs na babę wielkanocną. 

Zaprezentowano różnorodne wyroby. Najciekawszymi były babeczki włoskie faszerowane pomidorami z dodatkiem oliwy i ziół. Ponadto na konkurs zgłoszono babkę czekoladową, babki piaskowe i tradycyjne babki drożdżowe. Powołane Jury miało trudne zadanie i w ogłoszonym werdykcie prawie wszystkie zgłoszone wyroby zostały nagrodzone.

Po zakończeniu zabawy i konkursu ruszyliśmy dalej. Nasz spływ kończył się w Łapinie przed zaporą, więc nie mieliśmy dużego dystansu do pokonania. Spokojnie, już bez dodatkowych atrakcji, dopłynęliśmy do celu. Spływ minął w miłej i radosnej atmosferze.

To bardzo dobry pomysł, aby drugi dzień Świąt Wielkanocnych spędzać w gronie przyjaciół, w kajaku na naszej ulubionej rzece.

Opisała: Jola Frankowska

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl