Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

AMP Kamienna zakończona - mamy pierwsze miejsce

W sobotę 16-go kwietnia 2011r. odbyły się mistrzostwa w kajakarstwie górskim na Kamiennej. Z Żabiego Kruka wystawiliśmy czteroosobową reprezentację (Przemas, Emilia, Gluś i KrzychuŚ) pod nazwą "Żabi Kłaczek". Pełen sukces - wszyscy dopłynęli do mety.

Drużynowo zajęlismy pierwsze miejsce - od końca -  byliśmy pierwszym zespołem, który nie został zdyskwalifikowany za niedopłynięcie do mety. Nasz przyjaciel, wójek Sosnek nie potrafił się powstrzymać i zaintonował  "Żabi Kłaczek na czele - gdy odwrócimy tabele" ;)

Nasz wynik wyznacza więc cele na kolejne 14 lat działalności klubu - co roku o oczko wyżej i Sosna nie będzie miał co śpiewać... Na pociechę dostaliśmy nagrodę fair-play - Emilka, podczas wyścigu, oddała swoje wiosło innemu zawodnikowi (z "Wilgotnych Kokpitów", z którymi szpetnie przegraliśmy) i tak dotarła do mety.

Drużynowo na najwyższym podium stanęła ekipa "Cali w bieli" (Robert Szymacha, Małgorzata Liber, Przemysław Kmita, Marcin Powroźnik). Drugie miejsce przypadło dla "Solo befarung" (Łukasz Orzeszyna, Marcin Adamczyk, Radosław Orłowski i Michał Kamiński). Trzecie zaś wywalczył/wywalczyła "Sól w gaciach" (Marcin Pstrong, Bartosz Jankowski, Tomasz Kubiak Bielski, Alicja Ambroszkiewicz).

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl