Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

logo_targi181x50
Targi, targi i już po tragach...

Bardzo dziękuję klubowiczom, którzy fantastycznie reprezentowali Żabi Kruk na targach Kajak Expo. Przez nasze stoisko przewinęło się sporo osób, zarówno spośród klubowiczów jak i publiczności.

Odwiedziła nas także Pani Magdalena Iskrzycka, która jest dziennikarzem w portalu internetowym www.trojmiasto.pl. Była bardzo zainteresowana działalnością klubu. Kiedy opowiadałam o naszych głównych imprezach klubowych przyznała, że do tej pory kojarzyła kajaki tylko ze spieczonym noskiem. Z takiego punktu widzenia musiałam przyznać, że kajakarstwo pokazane na zdjęciach z OMPIKU nie jest dla wszystkich ;). Dobrze, że Jurek poprawiał, że jest dla wszystkich tylko trzeba zdobyć trochę umiejętności.

Publiczność miło wypowiadała się o klubie. Sporo osób przyznawało, że wie kim jesteśmy i, że zna wypożyczalnię. Niemalże wzruszającym momentem była rozmowa z pewną Panią, która szczerze pogratulowała nam kontynuowania długoletniej tradycji. Opowiedziała, że teraz mieszka w Szwecji, ale pamięta działalność Żabiego Kruka z czasów PTTK.

Podczas targów uczestniczyliśmy w konkursach międzyklubowych. Tutaj podobnie jak na Kamiennej znaleźliśmy się baaardzo blisko końca tabeli, ale zdobyliśmy fajną nagrodę dla klubu.

W tej sytuacji powinnam odwołać swoje wcześniejsze narzekania na zbyt późne ogłoszenie szczegółowego harmonogramu pokazów i konkursów, bo jak widać, mimo że nie udało się umówić zawodników do konkursów w basenie to zdobyliśmy nagrodzone IV miejsce :)

Na stronie www.kajakexpo.pl są już pierwsze zdjęcia. Niebawem pojawią się nasze w galerii klubowej.

Jola

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl