Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

pisanka_bratki_i_zonkile_1Tegoroczna Wielkanoc wypadła dość późno. Dzięki temu w Świąteczny Poniedziałek na klubowym Spływie Wielkanocnym mieliśmy przepiekaną, słoneczną pogodę. Takie warunki nie pozwoliły aktywnym ludziom takim jak my, usiedzieć przy świątecznym stole i w samej grupie płynących doliczyłam się około 30 osób. To prawdopodobnie rekord, bo do tej pory spływ ten był raczej kameralną imprezą w wąskim gronie. W tym roku oprócz płynących mieliśmy grupę drezynową. Inspiracją do realizacji pomysłu przejażdżki drezyną był fakt, że woda zmyła mostek na dotychczasowej trasie grupy pieszej i konieczna była zmiana planu.

Przeprowadzono dwa konkursy. Pierwszy kulinarny na najlepszą Babę Wielkanocną i drugi na najpiękniejszy świąteczny kajak. Po raz kolejny konkurs kulinarny przekroczył pierwotną formułę charakterem zgłaszanych potraw. Stało się to inspiracją do rozszerzenia konkursu. Pomysłowość uczestników wydaje się nie mieć granic i żeby pozwolić realizować im twórczą pasję, prawdopodobnie już w przyszłym roku będzie to konkurs na najlepszą potrawę wielkanocną.

Drugi, ogłoszony po raz pierwszy, konkurs również spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Tu także uczestnicy wykazali się fantazją i oprócz kajaków przybyli także świątecznie udekorowani kajakarze. Zupełnie nieprzewidzianą atrakcją konkursu okazało się pokonanie trasy spływu przystrojonymi kajakami. W rzece pojawiło się kilka nowych przeszkód w postaci zwalonych drzew. Pokonywanie nawet tak nielicznych i niezbyt trudnych zwałek spowodowało uszczerbek w dekoracjach kajaków i dało sporo zabawy kajakarzom.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim klubowiczom, sympatykom i przyjaciołom za tak liczne przybycie na Spływ Wielkanocny.

W galerii są już zdjęcia z przejażdżki drezyną oraz ze spływu.

Jola

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl