Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

W tym roku zaszytny tytuł DEBILA uzyskali (kolejność na liście  dość losowa) :

Lp. Imię Nazwisko
1 Artur Sumara
2 Krzysztof Dębiński
3 Michał Krotofil
4 Tomasz Szymczak
5 Grzegorz Olędzki
6 Ewa Potępa
7 Kazimierz Rabiński
8 Piotr Rosada
9 Krzysztof Stańczak
10 Tomasz Sumara
11 Michał Bąk
12 Tadeusz Syldatk
13 Artur Michalski

Ponadto Kazimierz Rabiński zdobył tytuł ZŁOTEGO DEBILA za najszybsze pokonanie trasy najkrótszym kajakiem.

Nie było łatwo bo trasa dłuższa i wymagania regulaminowe dociążyły kajaki. Ostatecznie wystartowało 26 osób, przy czym z sukcesem ukończyło 13 zyskując tytuł DEBILA.  Fart opuścił 2 osoby (w tym jedną dziewczynę), którzy dopłynęli 9 minut po czasie. Ponadto na szczególne gratulacje zasługuje uczestnik, który dzięki swojej głębokiej determinacji dopłynął dwie godziny po czasie. Tegorocznym DEBILOM gratulujemy!!! Tych, którzy chcą ponownie zmierzyć się ze sobą i debilnym dystansem zapraszamy w przyszłym roku. 

Dzięki uprzejmości pana Adama w naszej galerii znalazły się zdjęcia z tegorocznej edycji.

Na lekturę zasługuje także dyskusja na forum kajak.org.pl. Wspaniale ilustruje atmosferę przygotowań do imprezy, a także opisuje wrażenia najbardziej zaangażowanych uczestników.

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl