Klub Wodny Żabi Kruk

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Klub Wodny Żabi Kruk" aktualnie zrzesza około 40 osób. Jest członkiem Polskiego Związku Kajakowego. Działalność statutowa gdańskiego klubu ma charakter NON-PROFIT i obejmuje wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Przejawia się ona w nauce i doskonaleniu umiejętności pływania kajakiem każdego typu. Pływamy po wodach nizinnych i górskich. Kajakarzy z Żabiego Kruka można także spotkać na morskich wodach Zatoki Gdańskiej.

Ponadto na przystani klubu można skorzystać z usług wypożyczalni kajaków i zobaczyć Gdańsk z kajaka. 

TRASA 2

Klub Wodny Żabi Kruk-  Zielony Most - Ujście Kanału Raduni - Nowa Motława - Marina - Most Toruński - Klub Wodny Żabi Kruk

Długość trasy: 4,1 km

Czas płynięcia: 1.00-1.15h

Od przystani klubowej do ujścia Kanału Raduni (1,8 km) płyniemy zgodnie z opisem trasy 1.

Kajakarzy mających ochotę i siłę na wiosłowanie pod prąd czeka krótka alternatywna wycieczka Kanałem Raduni do Małego Młyna. Warto zobaczyć urokliwe otoczenie kanału szczególnie w okolicach ulic Brygidki i Wodopój. Płyniemy pod prąd do rozwidlenia kanału przed Małym Młynem i tu musimy zawrócić. Od ujścia do Małego Młyna i powrotem to 1,6km i dodatkowe około pół godziny pływania.

Za końcem wyspy Ołowianka (2,0 km) skręcamy ostro w prawo w Kanał na Stępce i zaraz potem mijamy po lewej malownicze ruiny dawnych zakładów mięsnych. Przepływamy pod jednym a następnie pod drugim bardzo wąskim mostem. Ten drugi to Most Kamieniarski (2,6 km), pod którym wypływamy na gdańską marinę. Płyniemy Nowa Motławą wzdłuż przycumowanych jachtów i łodzi motorowych aż do Mostu Stągiewnego, za którym zobaczymy bardzo charakterystyczne dwie baszty zwane Stągwiami Mlecznymi. Płyniemy dalej mijając podpory nieodbudowanego Mostu Rogoźników i szerokiego mostu pod Podwalem Przedmiejskim. Tuż przed następnym mostem, czyli Mostem Toruńskim skręcamy w prawo (3,6 km) w bezimienny kanał i po minięciu trzech mostków jesteśmy na Starej Motławie. Tu skręcamy w lewo pod Most Popielny (3,9 km). Stąd do przystani klubowej już tylko 200m.

Przewodnik "Kajakiem po Gdańsku", autor: Jacek Czarnowski, Gdańsk 2010

Klub Wodny Żabi Kruk Gdańsk - czyli Kajaki w Trójmieście.

tel.: 58 305 73 10
email: biuro@zabikruk.pl